Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. X

Optimal a Mesiac dizajnu v Poluse

Produkty dnešnej doby zďaleka nepredáva len funkčnosť. Kvalitný, originálny a moderný dizajn je častokrát jedna z prioritných vecí pri kúpe výrobku mnohých zákazníkov. Ako slovenská značka, Optimal sport, ani my túto časť výrobného procesu nenechávame na náhodu. Na dizajn vznikajúci na Slovensku sme hrdí a preto sme sa rozhodli priblížiť ho zákazníkom počas Mesiaca dizajnu v Poluse malou vizuálnou expozíciou.

Optimal a Mesiac dizajnu v Poluse

V máji sme sa zúčastnili 2. ročníka projektu Mesiac Dizajnu v Polus City Center Bratislava. Prezentoval sa tu  dizajn zo Slovenska a aj iných krajín. So svojimi dizajnovými štúdiami, exponátmi a expozíciami sa predstavili začínajúci slovenskí dizajnéri ako aj tí, ktorí už nejaký čas udávajú v tejto oblasti smer. Pre ilustráciu spomeniem napríklad niekoľko oblastí : oblasť textilu, módy, odievania, šperkárstva, sklárstva. Asi najviac pozornosti však pútal prototyp Aeromobilu od doc. Ing. Štefana Kleina. 
Návštevníci Polusu si mohli pozrieť aj návrh našej dizajnovej štúdie slnečných okuliarov. Nezostali sme však len pri prezentácii dizajnovej štúdie konkrétneho modelu. Priamo pri našej prezentačnej jednotke Optimal si návštevníci Polusu mohli pozrieť aj hotový prototyp slnečných okuliarov. Tieto prvé dve fázy, dizajn a prototyp, sa nám podarili úspešne pretaviť do hotového produktu v podobe slnečných okuliarov model 727 a 727A.